Instagram‘da takipçi sayınızı arttırmak

Instagram‘da takipçi sayınızı arttırmak

Instagram'da takipçi nasıl arttırılır? Takipçi nasıl kasılır? İnstagram takipçi arttırma rehberi..

Milyonlarca Instagram kullanıcısı takipçi sayısını nasıl arttırabileceğini araştırıyor. Instagram takipçi arttırma rehberi. Instagram kullanan çoğu insan artık popülerliğin peşinde. Peki Instagram'da takipçi nasıl arttırılır?

Instagram takipçi artırma yani Instagram takipçi sayısı artırma işlemi son dönemde oldukça fazla tercih ediliyor. Sosyal ağlarda takipçi kazanmak, pek çok insanın uzun zamandır uğraştığı fakat başarılı olamadığı durumlardan biri. Instagram’da kimi kullanıcılar hashtag yığını ile dolu paylaşımlar, kimileri ise komik paylaşımlar yaparak takipçi kazanabileceğini düşünüyor. İşte Instagram takipçi arttırma rehberi... 

HashTag Kullanımı

Instagram, hashtag konusunda en güçlü sosyal ağlardan biri. Ancak pek çok kullanıcı en fazla 30 taneye kadar hashtag kullanılabilen Instagram‘da bu sınırı zorlayarak kalıcı takipçiler kazanabileceğini düşünüyor. Bu işlemi abartmadan en fazla konu ile alakalı 7 etiket ile kullanmalısınız ki kötü görünmesin ve son derece hızlı gerçek takipçi kazanma işlemi gerçekleşmiş olur. 

Alakalı Paylaşımlar

Hashtag kullanımının sonunda belirttiğimiz gibi alakalı içerik paylaşımı çok önemli. Örneğin bir gün araba, bir gün kadın resmi paylaşan bir kullanıcı kısa sürede takipçi sayısını artıramaz. Ancak hemen her gün belli bir konuya odaklı paylaşımlar yapan bir kullanıcı, çok daha kısa zamanda, çok sayıda Instagram kullanıcısı tarafından takip edilir.  

     

Düzenli Paylaşımlar

İşte en can alıcı konulardan birine geldik. Düzenli paylaşımlar. İnsanlar birini takip ettiklerinde, onların belli aralıklar ile, kendi ilgilendikleri içerikleri paylaşmalarını beklerler.

Yani takipçi kitlenizin sizleri unutmaması ve “Ben bu kullanıcıyı aylar önce neden takip etmeye başladım.” dememesi için düzenli paylaşımlar yapmanız son derece önemli. Düzenli paylaşımlar için kendinize uygun zaman aralıkları seçin. Örneğin her sabah 10’da ve akşam 17’de paylaşım saatleri belirleyerek, fotoğraflarınızı takipçi kitleniz ile buluşturun.

Farklı Sosyal Ağlardan Destek Alın

Facebook, Twitter gibi hesaplarınızda önceden onlarca takipçi varsa, Instagram paylaşımlarınızı diğer ağlarda da paylaşarak, diğer sosyal ağlarda sizleri takip edenlerin Instagram‘da da sizleri takip etmesini sağlayabilirsiniz.

İnanın pek çok ünlü, bunu yaparak Instagram‘daki takipçi sayısını hızla arttırmıştır.

Instagram'da Popüler Kullanıcılardan Örnek Alın

Instagram‘da takipçi sayınızı arttırmak için son önerimiz ise, takipçisi en fazla olan hesapları takip etmeniz ve bu hesapların paylaşımlarından dersler çıkarmanız.