Instagram'da Takipçi Kazanmak için Yapılması Gerekenler

Instagram'da Takipçi Kazanmak için Yapılması Gerekenler

Instagram takipçilerini ücretsiz olarak nasıl edinirsiniz?

Son zamanların en trend uygulaması Instagram için popüler olmanın yollarını sizler için derledik. ücretsiz Instagram takipçileri ararken nelere dikkat edeceğinizi bildiğinize göre, bunları elde edebileceğiniz farklı yollardan geçelim.

Çekici bir profil ve biyografi oluşturma

Göründüğü kadar basit, iyi tasarlanmış bir profilin ve biyografinin yeni takipçiler edinme üzerindeki etkisine şaşıracaksınız. Ve açık görünse de, dışarıda olması gerektiği kadar iyi performans göstermeyen en büyük markalardan bazılarını bile göreceksiniz. Instagramm kullanıcıları muhtemelen her gün onlarca profile bakıyorlar, bu yüzden dikkat çekmek için hiçbir şey yapmazsanız muhtemelen yapmayacaksınız. Dikkatinizi çeken ve 5 saniyeden daha uzun süre kalmanızı sağlayan her şey hile yapacaktır. Resim ne kadar doğal ve kişisel olursa o kadar iyidir. Ve biyografi ne kadar yaratıcı olursa o kadar iyidir. Markanızın logosunu ekleyerek ve markanızın sadece sıkıcı bir tanımını yaparak bu konular hakkında genel olarak gitmek, takipçileri çekme yeteneğinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Viral içeriği paylaşma

Yine, bu beklediğiniz bir "yöntem" türü olmayabilir, ancak uzun vadede sağlıklı bir Instagram varlığı oluşturmak istiyorsanız, bu kaçınamayacağınız bir şeydir. İçeriğiniz Instagram'daki başarınızı belirleyecek ve vasat veya genel olan herhangi bir şey sizi uzağa götürmeyecek. Yine de, markaların ve işletmelerin Instagram'da başarılı olmasının en iyi yollarından biri, önemli, yararlı gerçekleri ve bilgileri basit, yaratıcı ve kolayca sindirilebilir bir şekilde sunmaktır. Kontrast renkli görüntüler, küçük ama ilginç metinler ve bazı ilginç istatistikler bazı yayınlarınızın viral hale gelmesine yardımcı olabilir. İyi seçilmiş alıntılar da oldukça uygundur. İçeriğiniz virüslere hazır ve bölünebilirse, yeni takipçileri çekmek için hesap büyümenizin ilk aşamasından sonra çok çaba sarf etmenize gerek kalmadan Instagram'da çok daha iyi bir büyüme yaşayacaksınız.

Alakalı kullanıcıları takip et ve iletişime geç

Bu, Instagram için ücretsiz takipçiler elde etmenin en yaygın ve en etkili yollarından biridir. Gerçekten de, sadece özgür değil, markanızla ilgilenen ve bir şey sattığınızda müşterileriniz olma olasılığı olan gerçek, aktif takipçiler. Bununla birlikte, sizi takip edeceğini düşündüğünüz kullanıcıları rastgele izlemek hayal kırıklığı yaratan sonuçlara yol açabilirken, kitle takip kullanıcıları için Instagram'a kısıtlamalar getirebilir. Bu yöntemi en etkili şekilde kullanmak için etkili bir stratejiye ve bazı ince ayarlara ihtiyacınız vardır. Yapmanız gereken ilk şey, gerçek hedef kitlenizi tanımlamaktır; Ne sattığınız veya ne yaptığınızla gerçekten ilgilenecek kullanıcılar. Bunu, Instagram'daki nişinizde bazı yerleşik markaları belirleyerek ve ardından ihtiyaçlarınıza en uygun birkaç markayla sınırlandırarak yapabilirsiniz. Bu küçük marka listesine sahip olduktan sonra, içeriklerini, özellikle üst konumlarını analiz etmeniz gerekir. Bir sonraki adım, yaratıcı bir dokunuşla benzer, ideal olarak daha iyi içerik yayınlamak olacaktır. Profilinizin potansiyel takipçileriniz için yeni görünmemesi ve çok az içeriğe sahip olması için yeterli içerik yayınladığınızdan emin olun. Profilinizde yeterli içerik olduğunda, rakiplerinizin yayınlarını (yukarıdaki markalar) izlemeye başlayın. En önemli adımın genel olarak takipçilerini değil, katkılarıyla ilgilenen takipçileri takip etmek olduğunu lütfen unutmayın. Temel olarak, yayınlarını beğenen, onlara yorum yapan veya onlarla başka şekilde etkileşimde bulunan kullanıcılardır. Bunlar, takipçileriniz olarak olmasını istediğiniz aktif kullanıcılardır ve genellikle sizi takip etme olasılığı en yüksek olan kullanıcılardır.


 Bu strateji en azından başlangıçta biraz zaman ve çaba gerektirecektir, ancak hesabınızın kendi küçük organik erişimine sahip olduktan sonra binlerce, hatta on binlerce gerçek, aktif takipçiyi ücretsiz olarak almanın en etkili yolu budur