Instagram’da para kazanmak

Instagram’da para kazanmak

Instagram’da nasıl para kazanılır?

Instagram’da para kazanmak için en iyi sosyal ağlardan biridir. Haziran ayında ayda 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan platform, 25 milyondan fazla ticari hesaba sahip ve şirketlerin takipçileri ve müşterileri bulması için ayrıcalıklı bir yer. Giyimden güzellik hizmetlerine, yasal tavsiye ve konaklama yoluyla, uygulamada reklamı yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Sosyal ağda izin verilen iş çeşitliliğine ek olarak, uygulama takipçileri ve şirketler arasındaki iletişimi geliştirmek için araçlar eklemek için sık sık güncellenir. Instagram'da nasıl satış yapacağınız ve platformu kendi yararınıza nasıl kullanacağınız hakkında sorularınız varsa, aşağıdaki ipuçlarına göz atın ve işinizi geliştirin.

1. İşletme hesabı oluşturun: Instagram'da para kazanmanın ilk adımı bir işletme hesabı oluşturmaktır. Görüntülenen yayın sayısı, profilin kaç kez ziyaret edildiği, belirli bir yayının kaç kullanıcıya ulaştığı vb. İle ilgili metrikleri görüntüleyen Analizlere erişmenizi sağlar. Kaynak önemlidir, çünkü sosyal ağda neyin başarılı olup olmadığını bilmenizi ve böylece daha fazla takipçi elde etmenizi ve kazanmanızı sağlar.

Bir iş hesabını sıfırdan başlatmanıza gerek yoktur. Zaten sahip olduğunuz profili kullanmak istiyorsanız, profilinizi uygulama üzerinden girin ve ayarlara erişim sağlayan dişli simgesine dokunun. "Hesap" bölümünde, "İşletme hesabına geç" i seçin ve Andoid ve iPhone (iOS) uygulamalarında bulunan işlevle ilgili talimatları izleyin. İşletmeniz için bir kategori seçmeniz, iletişim bilgilerinizi onaylamanız ve Instagram işletme profilinizi bir Facebook sayfasına bağlamanız gerekir.

2. Popüler hashtag'leri keşfedin, kullanın: Markanızı başarılı bir şekilde tanıtmak için anın ana trendlerine bağlı olmanız gerekir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, en popüler hashtag'leri arayan uygulamaları kullanmaktır. TechTudo tarafından listelendiği gibi, piyasada iPhone ve Android için ücretsiz veya ücretli çeşitli seçenekler var. Ayrıca, bir hashtag'i Instagram üzerinde çalışıp çalışmayacağını görmek için test edebilirsiniz. Google Chrome uzantısı HashTest - Gerçek Zamanlı Hashtag Testi bu işlevi gerçekleştiren ücretsiz bir seçenektir. Sadece tarayıcınıza ekleyin, düşündüğünüz terimi yazın ve enter tuşuna basın. İfade iyi ise, yeşil veya turuncu etiketlerle belirtilir.


4. İş bağlantınızı tanıtın: Web sitenizi, blogunuzu veya çevrimiçi mağazanızı olası tüm Instagram konumlarında tanıtın. En açık olanı, takipçilerinizin tıklayabileceği biyo linktir. O alanı kullanın, ama kendinizi bununla sınırlamayın. İşletme sayfanızı görüntülere ve Hikayelere de yerleştirin. Başka bir ipucu ise bağlantıyı bir resme kalıcı olarak bağlı bırakmak için Hikayelerin vurgularını kullanmaktır.

5. Takipçilerinizin ne istediğini öğrenin: Hikayeler anketleri platformda büyük bir hit ve takipçilerinizin ne istediğini bulmak için iyi bir yoldur. Örneğin, bir giyim mağazanız varsa, yazdırma seçeneklerinizi koyun ve takipçilerinizin bir sonraki koleksiyonda hangisinin kullanılacağını seçmesine izin verin. Hedef kitlenizin tercihlerini belirlemeye ek olarak, bu işlem profilinizin katılımını artıracak ve müşterileri markayı daha yakına getirecektir. Instagram, takipçilerle etkileşimi teşvik etmek için kayan emoji ve "Soru sor" etiketi gibi başka anket türleri sunuyor.

7. Güvenilir Takipçi ve Beğeniler Satın Alın: Instagram’da ki kitlenizi ve yeni abone olacakları etkilemek için takipcivar.com adresi gibi güvenilir sitelerden Instagram takipçi satın alımı yapabilirsiniz. Yüksek sayıda takipçi ilgi çekici olacak ve insanlar profil hesaplarınızı merak edecekler. Kalitenin bir numaralı adresi olan takipcivar.com tüm bu hizmetleri sizlere kolayca ve kaliteli şekilde temin etmektedir.