INSTAGRAM'DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

INSTAGRAM'DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Instagram’da mavi tik, onay işareti alma yöntemleri: Mavi tik nasıl alınır?

Instagram tanınmış kişilere ait sahte hesapların önüne geçebilmek için ‘mavi tik' yani onaylı hesap uygulamasına geçmişti. Instagram'da önceden mavi tik için platform, kendi kriterlerine bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapıyordu. Bu simge zamanla bir statü haline gelmeye başladı. Peki herkes mavi tik alabilir mi? Mavi tik nasıl alınır?

INSTAGRAM’DA MAVİ TİK, ONAYLAMA NEDİR?

Bildiğiniz üzere Instagram dünyanın en popüler sosyal medya mecrası konumunda. 2012 yılında tanıtılan, “Instagram Account Verification Badge” yani bizim tabirimizle mavi tik, o günden bu güne tanınmamış, tanınmamış pek çok kişi tarafından arzu ediliyor. Instagram ilk başlarda bu onaylı hesapları sadece çok dar bir kesime özel tutsa da şuan ki durumda pek çok kişide görmeniz mümkün. Instagram hesabınızı onay almanız için sizlere bir kaç yöntem vereceğiz ve bu yöntemlerin sonucunda Instagram uygun bulursa hesabınızı onaylayacaktır.

INSTAGRAM'DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Instagram üzerindeki haklarını koruma ve telif altına almak için yapılan işlemlere Instagram hesap onaylama deniliyor. Bu işlem sonunda hesapta kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunuyor.

Ayarlar > Doğrulama İste'ye dokunun. Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin (ör. devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi).

 

      

EĞER DOĞRULAMA SEKMESİ GÖRÜNMÜYORSA

Ayarlar sayfasına gidin. Ayarlar kısmında aşağı doğru kaydırma yapın, “DESTEK” başlığının altında, Sorun Bildir metni bulunuyor. Ona tıklayın. “Görüş bildir”e tıklayın. “Özelliği Seç” kısmında profil kısmına tıklayın. Sağ üstten devam edin. “Neyi Geliştirmemizi istersin?” kısmına hesabınızın neden doğrulanması gerektiği ile ilgili bilgileri yazın ve gönderin.

AKTİF BİR HESAP OLMASI ÖNEMLİ

Etkileşimi yüksek bir hesap olmanız ve Instagram dışındaki sitelerde ve platformlarda insanların sizden bahsetmesi bir avantaj olacaktır. Hesaplarınızı bu çıtaya nasıl çıkarabilirsiniz bir de buna bakalım.

ETKİLEŞİM YÜKSELTME

Etkileşim yükseltme işlemini yapamıyorsunuz yada belirli bir kitleniz var ama instagram daha çok takipçi istiyor bu durumda her yolu denediniz fakat sonuç alamadınız mı ? Takipcivar web sitesi olarak bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için varız. İsterseniz takipçi satın alabilir ve kolay yoldan ve zamandan tasarruf ederek etkileşiminizi artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra beğeni ve yorum hilesi yapabilir hesabınızı daha dikkat çekici kıla bilirsiniz bu işlemleri yaptınız sırada bir de instagram üzerinden her hangi kaliteli bir gönderinize reklam verdiğiniz taktirde instagram sizleri ön plana çıkaracak ve bir çok farkı yerden takipçi kazanacaksınız. Mavi tik işlemini bu aşamalardan sonra denerseniz başarılı olma ihtimalinizi %80’lere çıkarıyor. Bu işlemlerden sonra sizde kişisel hesaplarınıza ya da markalarınızı yüksek kalitede instagram profillerine dönüştürmüş olacaksınız. Takipcivar adresi olarak her daim sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı içerikler sunmak için buradayız.