Instagram’da etkileşim artırmak

Instagram’da etkileşim artırmak

INSTAGRAM ALGORİTMASININ SIRLARI SİZE AÇIKLANDI!

Instagram, eşit derecede güçlü ve karmaşık bir sosyal ağdır. Instagram algoritması adı verilen şeye göre kullanıcı yayınlarına az ya da çok görünürlük ayırır. Bu algoritma size açıklayacağımız bir dizi kritere dayanıyor… Şeffaf olmak için Instagram, haber akışlarındaki içeriği düzenlemek için kullandığı algoritmayı bozdu.

Duyuru, Facebook'u ve fotoğraf paylaşım platformunun ana şirketini çevreleyen gizlilik skandallarının ardından geldi. Nisan ayında Facebook'un kurucu ortağı ve CEO'su Mark Zuckerberg Kongrede, kullanıcıların kişisel bilgilerinin siyasi danışmanlık Cambridge Cambridge tarafından yakalanmasıyla ilgili soruları yanıtlamak için ortaya çıktı.

INSTAGRAMIN İSTEDİĞİ SÜREKLİ ETKİLEŞİM ALMA KRİTERİ

Instagramın algoritmalarına göre sürekli etkileşim alan hesaplar hem güvenilir hesap olmak da hem de önerilen hesaplar arasına girme olasılığı daha yüksektir. Sürekli olarak etkileşim almak oldukça önemli bir olaydır. Bu sebepten ötürü ne kadar çok aktif olursanız ve etkileşime girerseniz daha kolay takipçi ve beğeni kazanabilirsiniz.  

     

INSTAGRAM ALGORİTMASININ 3 ANA ÖNEM KRİTERİ

Instagram'a göre, feed'inizin içeriğini temel olarak üç faktör belirler: ilgi , haber  ve  ilişki. Platform, bir makalenin içeriğini değerlendirmek için görüntü tanıma teknolojisini kullanır. Örneğin köpekler gibi yayınlara sık sık başvuruyorsanız, algoritma feed'inizi düzenlerken köpeklerle bağlantılı resim ve videoları tercih eder. Bu teknoloji hashtag'lerle aynı şekilde çalışır. Kullanıcılar için birçok şeyi değiştiren gerçek bir devrim. Gerçekten de, nişinizde mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için içeriğinizi hedeflenen hashtag'lerle doldurmak yerine, tüketicileri hedeflemek için içeriğin kendisine güvenebilirsiniz. Haberler, bir resmin veya videonun yayınlandığı tarih ve saatle ilgilidir. Instagram, kullanıcılarının en taze içeriğin tadını çıkarmasını istiyor. Bu, daha fazla etkileşime sahip yayınların bile son zamanlarda gönderilen yayınların önünde görünmeyeceği anlamına gelir. Bir marka veya etkileyici için bu, kitlelerinin ne zaman çevrimiçi olduğunu belirlemeleri gerektiği anlamına gelir. Bu, içeriği doğru zamanda yayınlayabilmek için.

Sonunda, Instagram ilişkilerin önemini kabul ediyor. Sonuçta, sosyal medya kullanıcıları genellikle arkadaşlarının, ailesinin, favori ünlülerinin ve muhtemelen eski sevgililerinin ne yaptığını görmek için oradalar! Bu nedenle, başka bir kullanıcıyla ne kadar çok etkileşime girerseniz, içeriklerini o kadar çok görürsünüz. Beğeniler, yorumlar, DM (özel mesajlar) vb.

INSTAGRAM’DA ETKİLEŞİM ARTIRMA

Instagram üzerinde bu bilgilerin ardından birçok farklı yol da etkileşim elde edebilirsiniz. Instagram’da etkileşim artırmak uzun süreçler ve uğraşlar gerektirmekte. Takipcivar.com adresi olarak biz sizlere bu zamanı veriyoruz. Sitemizin ana sayfası üzerinden dilerseniz ücretsiz dilerseniz ücretli olarak bu işlemleri dilediğiniz gibi yapabilir ve deneyimleyebilirsiniz.