Instagram şifresi nasıl değişir?

Instagram şifresi nasıl değişir?

Instagram Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram’da yaşanan birçok hata nedeniyle kullanıcılar bazen şifresini unutabiliyor ya da değiştirmek istiyor. Kullanıcıların şifre değiştirme ve şifre yenileme işlemlerinin nasıl yapıldığını makalemizin içerisinde yer alıyor. İşte detaylar. Kaliteli ve yüksek güvenlikli instagram için neler yapmanız gerektiğini maddelerce sizlere sıraladık dikkatlice okuyarak işlemlerinizi uyguluyanız.

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL YENİLERİM?

 Instagram şifresini unutan ya da şifresini yenilemek isteyen kullanıcılara yardımcı oluyor. İlk önce aşağıda verdiğimiz linke tıklamanız gerekiyor. Ardından Instagram kullanıcı adınızı veya hesabınızla ilişkili e-posta adresini kullanarak şifre yenilenebiliyor. Linki tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrana e-posta veya kullanıcı adınızı girin ardından robot olmadığınızı doğrulayın. E-mail adresinize doğrulama linki gelecek linke tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi telefon numaranız ile de yapabilir ve telefonunuza gelen kodu sisteme girerek de yenileme yapabilirsiniz. Instagram’da ki takipçi kitlesini kaybetmemek için kesinlikle aşağıda maddelere göre şifre oluşturulmalı ve 2 faktörlü doğrulama yapılmalıdır.

 

  

 

INSTAGRAM’DA GÜÇLÜ ŞİFRE OLUŞTURMANIN YOLLARI

 

– En az 8 karakterden oluşur.

– Harflerin yanı sıra, rakam ve “?, @, !, #, %, +, -, *, %” gibi özel karakterler içerir.

– Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılır.

– Bu kurallara uygun parola oluştururken genelde yapılan hatalardan dolayı saldırganların ilk olarak denedikleri parolalar vardır. Bu nedenle parola oluştururken aşağıdaki önerileri de dikkate almak gerekir.

– Kişisel bilgiler gibi kolay tahmin edilebilecek bilgiler parola olarak kullanılmamalıdır. (Örneğin doğum tarihiniz, çocuğunuzun adı, soyadınız, …. gibi)

– Sözlükte bulunabilen kelimeler parola olarak kullanılmamalıdır.

– Çoğu kişinin kullanabildiği aynı veya çok benzer yöntem ile geliştirilmiş parolalar kullanılmamalıdır.