Instagram Fenomeni Olmanın İpuçları

Instagram Fenomeni Olmanın İpuçları

Instagram’da Şöhretinizi Artırma

Instagram şöhreti çok aranan bir varlıktır. Platformdaki 800 milyondan fazla kullanıcıyla, bir kariyer oluşturma ve sosyal ağdan para kazanma şansı her zamankinden daha büyük. Başarılı etkileyiciler, Instagram'ın lansmanından önce, yıllarını ve banka hesaplarını büyütmek için yıllardır kullanılan pazarlama stratejilerinden faydalanıyor. Bunların yanı sıra son zamanlarda popüler olan güncel instagram hilelerinide kullanmaktan kaçınmıyorlar tabi ki de. Takipcivar.com adresi ile sizlerde instagram ünlüsü olabilir ve yüksek sayıda instagram takipçileri kazanabilirsiniz.

Bu etkileyiciler nasıl yıldızlara yükseldi ve ücretsiz bir sosyal uygulamanın milyonerlerine dönüştü?

Birinci Adım: Nişinizi Seçin

Instagram ünlü olmak bir pazarlama stratejisidir. Herhangi bir pazarlama stratejisinin ilk adımı altın kuralı takip etmektir: bir niş seçin. Nişlere örnek olarak seyahat, vegan yemekleri, moda veya teknoloji sayılabilir. Nişinizi tanımlamak, güçlü bir etki yaratan olmanın en önemli adımıdır, çünkü bu, aşağıdaki adımların yönünü Instagram yıldızlığına döndürecektir.

İkinci Adım: Değer Noktanızı Seçin

Çoğu hevesli etkileyicinin başarısız olduğu yerler, bir değer noktasına ihtiyaç duyduklarının farkına varmamaktır. Kullanıcılar sizi bir nedenden dolayı takip edecek, nedir? Bu değer noktası nişinize bağlı olacaktır ve farklı endüstrilere göre değişir. Örneğin, Bir moda etkileyicisinin değer noktası, takipçilerine ilham veren kıyafetler gösteriyor. Bir seyahat etkileyicisinin değer noktası, takipçilerin ziyaret etmesi için dünyadaki belirli yerleri vurgulamaktır. Vegan gıda hesabının değer noktası, altyazılarının her birinde ücretsiz yemek tarifleri ve yiyecek ilhamı vermektir.

Üçüncü Adım: Gönderiyle Tutarlı Olun

 İçerik dünyası hızlı ve aç. Kullanıcılar bir etkileyicinin ne yaptığını her iki haftada bir değil, günlük olarak görmek isterler. İçeriğinizi izlemek ve onlarla etkileşimde bulunmak isteyen kullanıcılar içinde bir alışkanlık oluşturmak için tutarlılık oluşturmanız gerekir. Özellikle yeni bir etki unsuru olarak, markanızı oluşturmak ve kim olduğunuzu ve insanların sizi neden izlemek istediğini göstermek için günde en az bir kez posta göndermek çok önemlidir. Hikaye seçeneği ile, etkileyiciler başarılı hesapların kaldıraç takipçisi ilişkisine etkileyici oluşturmak için daha fazla fırsat var.

Dördüncü Adım: Bir Tema Seçin

 Bir tema seçmek, bilinmeyeni sevmemek için estetik ve insan doğası arasındaki bir kavşaktır. Aesthetic, Instagram oyununda önemli bir oyuncu ancak insanların ne bekleyeceğini bilme arzusu da etkileyici olmak için anahtar bir unsur. McDonalds, Starbucks ve Pizza Hut, her seferinde aynı şekilde bir şey yaparak küresel üne kavuştu. New York'taki bir McDonald's burger, California'daki bir McDonald's burger ile aynıdır. Starbucks ve Pizza Hut, bilinmeyenlerden kaçınmak için insan arzusundan yararlanan bir takım elbise izledi. İnsanlar yeni bir şey denemek için farklı bir yerde Starbucks'a gitmiyorlar, sevdikleri şeyleri almak için oraya gidiyorlar. Aynı psikolojik oyun bir tema seçip ona bağlı kalarak Instagram'da oynanabilir. Kullanıcılar belirli bir tür içerik yayınlayacağını bildikleri bir hesabı takip etmek isterler.

Beşinci Adım: Analizlerinizi Analiz Edin

Instagram işletme hesapları, kullanıcıların yayınlarının ve hesaplarının analizlerine bakmasına olanak tanır. Bir işletme hesabı olarak, profilinizi kaç kişinin ziyaret ettiğine, kaç kişinin bir gönderi gördüğüne, çeşitli zaman aralıklarında en çok beğendiğiniz gönderiye ve daha fazlasına ücretsiz erişebilirsiniz. Bu bilgiler size en çok ilgi gören içeriği ve daha fazla içerik yayınlamanız için gerekenleri anlatır. Ünlü olmak Instagram sponsorlu marka fırsatları ve kendi ürününüzü oluşturma ve sadık hayran kitlenize satabilme fırsatı ile karşınıza çıkabilir. Yedi rakam yapan başarılı Instagram etkileyicileri, hesaplarına pazarlama stratejileri uygulayanlardır. Instagram ünlü olmak için bu beş adımı takip ederek Instagram yıldızlığına ulaşın.